Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
#TWOJEKONTOTWOJEPRZESTEPSTWO – KAMPANIA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA „MUŁÓW FINANSOWYCH”
Grupy przestępcze często wykorzystują proceder „prania pieniędzy” w celu ukrycia pochodzenia nielegalnych środków. Celem jest wywołanie wrażenia legalności przestępczych aktywów, a w konsekwencji uniknięcie odpowiedzialności karnej. Proceder taki w rezultacie utrudnia organom ścigania identyfikowanie i śledzenie transferów środków.
-
KOLEJNE WEBINARIUM DLA SENIORÓW DOTYCZĄCE BEZPIECZNYCH TRANSAKCJI ELEKTRONICZNYCH
Zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców to cel webinarium pod nazwą „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw, jak vishing i spoofing” organizowanego po raz kolejny przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.
-
Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”
Za kilka dni, po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócą do ławek szkolnych. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, funkcjonariusze z Sępólna Krajeńskiego przeprowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Policyjne patrole pojawią się przy szkołach, by monitorować zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych. Nie zabraknie także pogadanek z najmłodszymi i ich opiekunami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.
-
Sępoleńscy działkowicze oznakowali swoje jednoślady
W miniony piątek, na Rodzinnych Ogródkach Działkowych ,,Zacisze” w Sępólnie Krajeńskim, właściciele rowerów mieli okazję oznakować swoje pojazdy. Chętnych nie brakowało. Dodatkowo każdy rowerzysta na zakończenie otrzymał od policjantki fluoroscencyjną opaskę, dzięki której będzie bardziej widoczny na drodze.
-
BEZPIECZNIE JEDNOŚLADEM
W wakacje, przede wszystkim podczas weekendów, na drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów oraz hulajnóg elektrycznych.
-
Po pijaku jechał motorowerem
Dzielnicowi zatrzymali 48-letniego motorowerzystę, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę na ,,podwójnym gazie” grozi mu teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Kontrolowali trzeźwość kierowców w gminie Więcbork
Po raz kolejny mundurowi z Sępólna Krajeńskiego przeprowadzili działania w ramach akcji ,,Trzeźwy kierujący”. Policjanci skontrolowali łącznie 811 kierowców. Jeden spośród nich stracił prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.
-
Wspólne kontrole służb w miejscu wypoczynku dzieci
Policjantka wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej odwiedziły młodych piłkarzy z klubu sportowego „Arkonia" ze Szczecina wypoczywających na kolonii w Więcborku. Podczas spotkania przypomniano najmłodszym wiele zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Mamy nadzieję, że zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystają również po zakończeniu wakacji.
-
Zderzenie dwóch ciężarówek w Płociczu
O dużym szczęściu mogą mówić kierowcy ciężarówek, którzy uczestniczyli w kolizji drogowej. Do tego niebezpiecznego zderzenia pojazdów doszło dzisiaj w miejscowości Płocicz na drodze krajowej numer 25. Kierujący renault i scanią do doznali poważniejszych obrażeń.
-
ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa – Rozwiąż QUIZ i zdobądź CERTYFIKAT
W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. – operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przez okres wakacji prowadzi akcję pn. ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konsekwencje jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.