Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pijany 18-latek z zakazem sądowym uderzył w drzewo
Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło dziś w nocy w Puszczy w powiecie sępoleńskim. 18-letni kierowca skody z zakazem prowadzenia pojazdów, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wstępne badania wykazały, obecność alkoholu w jego organizmie.
-
ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa
Rozpoczęły się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP, wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa
-
POLICJANCI W DRODZE NA SŁUŻBĘ URATOWALI ŻYCIE STARSZEMU MĘŻCZYŹNIE
Dwaj funkcjonariusze zespołu ruchu drogowego sępoleńskiej komendy, jadąc do pracy, zauważyli idącego poboczem mężczyznę, który nagle upadł, tracąc przytomność. Policjanci natychmiast zatrzymali samochód i udzieli mu pomocy. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ starszy mężczyzna nie oddychał. Czynności podjęte przez mundurowych, a następnie przez wezwaną na miejsce załogę pogotowia ratunkowego sprawiły, że funkcje życiowe powróciły, a senior trafił pod specjalistyczną opiekę do szpitala.
-
Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi
Policjanci z Sępólna Krajeńskiego poszukiwali dwóch mężczyzn ściganych listami gończymi. 31 i 40 - letni mieszkańcy powiatu sępoleńskiego zostali zatrzymani w miejscu ich zameldowania. Podczas sprawdzania posesji na której miał przebywać młodszy z nich, członkowie jego rodziny nie potrafili jednoznacznie określić czy poszukiwany jest w domu, czy też nie. Po chwili wyszło na jaw, że mężczyzna w międzyczasie próbował ukryć się przed funkcjonariuszami w szafie z ubraniami.
-
Dołącz do CBZC – STAŃ PO DOBREJ STRONIE
W dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa ogromną rolę, cyberprzestępczość stała się plagą, która dotyka zarówno jednostki, jak i instytucje na całym świecie. Ataki hakerów, kradzieże tożsamości, oszustwa i inne formy przestępczości online są coraz bardziej powszechne i zagrażają naszemu bezpieczeństwu. W tej walce ważną rolę odgrywa Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Jeśli masz pasję do technologii i chcesz pomagać w zapewnianiu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, służba w CBZC może być dla Ciebie idealnym wyborem.
-
BEZPIECZNE WAKACJE 2023 na drogach woj. kujawsko-pomorskiego
Przed nami długo wyczekiwany czas wypoczynku. Podczas wakacji policjanci ruchu drogowego dbać będą o bezpieczeństwo na drogach, które jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego spodziewajmy się wzmożonych kontroli, w tym kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci oraz dorosłych na letni wypoczynek.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2023
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek
-
V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
21 czerwca 2023 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), we współpracy z Europolem i Komisją Europejską, w 23 krajach już po raz piąty rusza kampania „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu.
-
Inauguracja akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
15 czerwca br. na terenie Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – kąpieliska Górny Staw odbyła się inauguracja siódmej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Organizatorem imprezy był Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz władze miasta Pionki, zaś jej współorganizatorem Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP.
-
Z radami na nadchodzące wakacje
O bezpieczeństwie nad woda, w lesie i w domu rozmawiano wczoraj z uczniami z Przepałkowa. Prelekcje prowadziły panie z sępoleńskiej policji oraz sanepidu, które zostały zaproszone przez młodzież na pogadankę o bezpieczeństwie w sezonie letnim.