Wiadomości

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Data publikacji 18.11.2022

​​​​​​​Sępoleńscy policjanci włączają  się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, które stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas prowadzonych kontroli drogowych będą apelowali o rozsądek i rozwagę na drodze.

 

W niedzielę (20.11.) sępoleńscy policjanci jak co roku włączą się w obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowy.

Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od 2005 roku dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach.

Corocznie na świecie ponad 1,5 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. Ta tragedia dzieje się obok nas, czasem dotyka nas bezpośrednio, czasem naszych krewnych lub sąsiadów. Bardzo często również ludzie młodzi traci życie w ułamku jednej sekundy, wielu nosi brzemię wypadku przez długie lata, a nawet do końca życia.

Od lat niezmienną przyczyną wypadków na drogach jest brawura, notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwe wykonywanie manewrów drogowych oraz  niedostosowanie sposobu jazdy do warunków panujących na drodze.

Dlatego z tej okazji mundurowi z Sępólna Krajeńskiego podczas kontroli drogowych będą apelować do uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę.

Pamiętajmy - bezpieczeństwo na drodze, to nasza wspólna sprawa!

Powrót na górę strony