Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zadbajmy o swoje mienie podczas nieobecności w domu
Wielkanoc za pasem. Dla wielu z nas to okazja do spotkania się z rodziną i przyjaciółmi, co często jest związane z dalekimi wyjazdami. Aby ten czas upłynął w spokojnej i radosnej atmosferze pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci po raz kolejny przypominają jak postępować, by zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżami mieszkaniowymi.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
-
Policjanci zabezpieczali niewybuchy z czasów II Wojny Światowej
Podczas prac polowych w Dużej Cerkwicy zostały znalezione niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znaleziska, do czasu przyjazdu saperów, zabezpieczali policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!!!
-
Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024 - głosuj na swojego dzielnicowego
Plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024 trwa już blisko miesiąc. To jedno z wydarzeń realizowanych w tym roku w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie aż do końca kwietnia br. Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.
-
Bezpieczne zakupy przedświąteczne
Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Pochłonięci przygotowaniami często zapominamy o bezpieczeństwie. Jak co roku przed świętami policjanci radzą, jak bezpiecznie robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz aby zachować w tym czasie szczególną ostrożność i uniknąć problemów.
-
Bankowcy dla cyberedukacji: uważaj na super okazje w Internecie
Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków we współpracy z Policją. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi.
-
Policjantki rozmawiały z uczniami o problemach związanych z demoralizacją, przestępczością nieletnich i cyberzagrożeniach
Funkcjonariuszki z sępoleńskiej komendy, wraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, spotkały się z uczniami, aby przedstawić im temat odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle przepisów, jakie zawarte są w ustawie. Młodzież, podczas spotkania, dowiedziała się również o hejcie i cyberzagrożeniach, na jakie są narażeni w sieci.
-
Protest rolników, należy spodziewać się utrudnień
Jutro (20.03.2024) na terenie całej Polski planowane są na drogach protesty rolników. Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o cierpliwość i odpowiednie zaplanowanie podróży. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą starali się pomóc, aby kierowcy w sposób najmniej uciążliwy mogli dojechać do celu.
-
Działania Policji w związku z zapowiedzianymi protestami na terenie całego kraju
W najbliższą środę zapowiedziano ponad 580 protestów, w których szacowany jest udział blisko 70 000 osób. To ogromne przedsięwzięcie, które wymaga ze strony Policji zaangażowania znacznych sił, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom, także tym, którzy w protestach nie biorą udziału. Policjanci ruchu drogowego zadbają ponadto, by użytkownicy dróg w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia.
-
Jechał „na podwójnym gazie” i z zakazem prowadzenia pojazdów
W spore tarapaty wpadł 37-letni mieszkaniec gminy Koronowo. Mężczyzna kierował fiatem, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem, ponieważ dodatkowo posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.