Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Kierował pod wpływem narkotyków, a pasażerowie mieli je przy sobie
Sępoleńscy dzielnicowi zatrzymali 23-letniego kierowcę audi, który będąc pod wpływem substancji psychotropowej przewoził dwóch pasażerów tj. 31-letniego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego oraz 19-letnią mieszkankę Złotowa. Podczas przeszukania pasażerów policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka tabletek ekstazy oraz amfetaminę. Teraz o dalszym losie całej trójki rozstrzygnie sąd.
-
KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
-
Komunikat Policji
Policjanci z Posterunku Policji w Więcborku poszukują właściciela roweru. Osoba, która utraciła w ubiegłym tygodniu rower proszona jest o kontakt z miejscową Policją.
-
Znakowanie rowerów w Kamieniu Krajeńskim
Dzisiaj (07.09.21), sępoleńscy policjanci będą znakować rowery. Znakowanie odbędzie się na parkingu za Posterunkiem Policji w Kamieniu Krajeńskim przy ul. Sępoleńskiej 6. Każdy, kto chce skorzystać z możliwości opatrzenia roweru indywidualnym numerem będzie miał ku temu okazję w godzinach 14-16. Serdecznie zapraszamy.
-
Lekcja o ,,Bezpiecznej drodze do szkoły”
Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły, sępoleńska policja wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji policjanci prowadzą spotkania i prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę i edukację bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem policjantki odwiedziły szkołę w Wąwelnie.
-
Z promilami za kierownicą
1,6 promila alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca zatrzymany przez policjantów z Sępólna Krajeńskiego. Kierujący już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
-
Komunikat Policji – znakowanie rowerów
-
KONKURS „NAJBEZPIECZNIEJSZY MŁODY KIEROWCA”
Dla młodych kierowców, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, po raz kolejny zorganizowany został konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.
-
Jechał ,,na zakazie”
Policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który jadąc motorowerem zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna swoim zachowanie złamał prawo, za co w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Groźny wypadek w Więcborku z udziałem motocyklisty
Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku do którego doszło wczoraj w Więcborku. Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Leszka Czarnego zderzył się motocykl z samochodem osobowym. Kierujący byli trzeźwi.