Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bieg Charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Celem przedsięwzięcia jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone są bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
-
Mając 2,7 promila usiłował odjechać samochodem spod bloku
Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, udaremniono jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, który mając ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu próbował odjechać samochodem spod bloku w Sitnie. Kobieta, która to zauważyła natychmiast zaalarmowała sąsiadów, aby powstrzymać pijanego kierowcę od dalszej jazdy i zabrać mu kluczyki. Po chwili o wszystkim powiadomili Policję.
-
Oznakuj swój rower
Sezon rowerowy w pełni. Wszystkich mieszkańców z powiatu sępoleńskiego zachęcamy 9 sierpnia do skorzystania z możliwości oznakowania swoich rowerów. Każda osoba, która pragnie oznakować swój jednoślad powinna zgłosić się z dokumentem tożsamości oraz dowodem zakupu roweru. Trwałe oznakowanie zmniejsza ryzyko utraty roweru i ułatwia jego odzyskanie.
-
Sępoleński dzielnicowy, wracając ze służby, zatrzymał pijanego kierowcę.
Każdy policjant, zdejmując po służbie mundur, nadal pozostaje stróżem prawa. Udowodnił to sępoleński dzielnicowy, który w nocy, w drodze powrotnej ze służby do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 61-latek kierował kią sportage mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.
-
st.post. Bartosz Horstman policjant z posterunku w Bukowcu stracił w pożarze wszystko. POMÓŻMY!
W ubiegły wtorek (26.07.22) na skutek zwarcia instalacji elektrycznej spłonął dom policjanta z powiatu świeckiego st. post. Bartosza Horstmana. Na szczęście nikomu z rodziny policjanta, ani pozostałym mieszkańcom budynku, nic się nie stało. Jednak nie udało się uratować dobytku. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę.
-
26-latek kierował po narkotykach
Więcborscy policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę audi, który znajdował się pod wpływem narkotyków. Jeżeli badanie laboratoryjne potwierdzą obecność zabronionych środków w jego organizmie, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Chciał uniknąć kary za przekroczenie prędkości, teraz odpowie za wręczenie łapówki
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 70-letniemu mieszkańcowi Warszawy, którego w minioną środę zatrzymali policjanci z Sępólna Krajeńskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h, po czym wręczył funkcjonariuszom 200 złotych łapówki w zamian za to, że zapomną o sprawie.
-
POLICJANCI ZABEZPIECZYLI GRANAT Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ
W korycie rzeki Orla w gminie Więcbork ujawniono granat z czasów II wojny światowej. Miejscowi policjanci, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli znalezisko.
-
Służby kontrolowały Jezioro Sępoleńskie
Sępoleńscy policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego wraz ze strażakami oraz ratownikami WOPR, kontrolowali Jezioro Sępoleńskie. Wspólne działania służb, prowadzone są w trosce o bezpieczeństwo plażowiczów, jak i użytkowników sprzętu wodnego.
-
Rozmawiali z uczestnikami obozów sportowych o wakacyjnych zasadach bezpieczeństwa
Policjanci wspólnie z paniami z sępoleńskiego sanepidu odwiedzili obozy sportowe przebywające na terenie powiatu. Wszystko po to, aby uświadomić młodzieży o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się zetknąć w sezonie letnim.