Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Działania ,,Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu sępoleńskiego
30 i 31 marca na terenie powiatu sępoleńskiego prowadzone będą działania „Bezpieczny Pieszy”, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sępoleńska drogówka obserwować będzie zachowanie kierujących wobec pieszych, ale także przestrzeganie przepisów przez samych pieszych.
-
Zostań kimś wyjątkowym! Zostań policjantem!
Przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji można składać dokumenty o przyjęcie do służby.
-
Seniorzy z Sępólna Krajeńskiego nie dadzą się oszukać
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i w jaki sposób ustrzec się przed oszustami – na te i wiele innych kwestii zwróciła uwagę policjantka podczas spotkania z emerytami i rencistami z Sępólna Krajeńskiego. Prowadzone działania miały na celu zwiększenie świadomości seniorów dotyczącej metod, jakimi posługują się współcześni przestępcy.
-
19 i 24-latek zostali zatrzymani z narkotykami
Sępoleńscy i więcborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. 19 i 24- latek wpadli podczas legitymowania. Obaj usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Policjanci zachęcali do nauki w sępoleńskiej klasie policyjnej
Policjanci z sępoleńskiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym w miejscowym liceum ogólnokształcącym. W miniony piątek szkoła promowała kierunki nauczania. Jednym z nich jest profilowana klasa policyjna, dlatego mundurowi skorzystali z okazji i zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują i opowiadali o swojej pracy.
-
"Motylki" odwiedziły sępoleńskich mundurowych
Policjantów z sępoleńskiej komendy odwiedzili niezwykli goście. Przedszkolaki zwiedzały budynek komendy, zapoznały się z pracą oficera dyżurnego oraz technika kryminalistyki. W trakcie spotkania przypomniano najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz o korzystaniu z elementów odblaskowych.
-
Podczas zebrań z mieszkańcami promują zawód policjanta
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim spotykają się z mieszkańcami, aby rozmawiać z nimi o poczuciu bezpieczeństwa. Ma to na celu nie tylko zebranie informacji, ale też wskazanie zagrożeń w różnych aspektach oraz sposobu radzenia sobie z nimi. To także doskonała okazja do promowania policyjnego zawodu.
-
Zdarzenie drogowe w Obkasie
O dużym szczęściu może mówić kierowca toyoty, która na skutek zderzenia z scanią dachowała, a następnie stanęła w płomieniach. Do tego groźnego zdarzenia doszło w miniony czwartek w miejscowości Orzełek w gminie Kamień Krajeński. Uczestnicy zdarzenia nie doznali poważniejszych obrażeń.
-
Trwa akcja: „Łapki" na kierownicę
Telefon komórkowy przejmuje coraz więcej funkcji innych urządzeń co sprawia, że ciężko się z nim rozstać nawet w samochodzie. Jednak oderwanie wzroku od drogi, choćby na sekundę powoduje u kierowcy opóźnienie reakcji na występujące zagrożenie. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Właśnie dlatego Policja wspólnie z partnerami prowadzi ogólnopolską akcję „Łapki” na kierownicę.
-
Pędził 102 km/h w terenie zabudowanym. 27-latek stracił prawko.
Kierowca mercedesa, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 102 km/h. Za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem. Policjanci apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.