Wiadomości

Zderzenie dwóch ciężarówek w Płociczu

Data publikacji 18.08.2023

​​​​​​​O dużym szczęściu mogą mówić kierowcy ciężarówek, którzy uczestniczyli w kolizji drogowej. Do tego niebezpiecznego zderzenia pojazdów doszło dzisiaj w miejscowości Płocicz na drodze krajowej numer 25. Kierujący renault i scanią do doznali poważniejszych obrażeń.

Dzisiaj (18.08.2023) około godziny 6:00, dyżurny sępoleńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Płocicz (gmina Kamień Krajeński). Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzania wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Renault wraz z naczepą jadąc w kierunku Kamienia Krajeńskiego, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadąca z naprzeciwka scanię wraz z naczepą. W wyniku zdarzenia oba pojazdy ciężarowe zjechały do przydrożnego rowu. Kierowca renault, 21-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego oraz 34-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego, kierujący scanią byli trzeźwi. Na skutek zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. 21-letni sprawca kolizji, został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożności podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Powrót na górę strony