Wiadomości

Wspólne działania policjantów i Sanepidu w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia

Data publikacji 22.11.2022

,,Nie spal się na starcie”! - pod takim hasłem odbyło się spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Przepałkowie. W role nauczycielek  wcieliły się policyjna profilaktyk asp. szt. Aleksandra Bratz oraz przedstawicielka sępoleńskiego Sanepidu Pani Alicja Dams. Podczas prelekcji promowano zasadę, że najlepszym sposobem na rzucanie palenia jest – NIE ZACZYNAĆ!

Policjantka zajmująca się profilaktyką z sępoleńskiej komendzie wraz z przedstawicielką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Sępolna Krajeńskiego odwiedziły uczniów w Przepałkowie, by wspólnie przeprowadzić lekcję o szkodliwości palenia nikotyny, w tym także e-papierosów. Działania informacyjno-edukacyjne mają na celu uświadomienie młodych ludzi zarówno o konsekwencjach zdrowotnych, jak i karnych eksperymentowania z używkami oraz są najlepszym sposobem na  promowanie zdrowego i mądrego stylu życia. Zajęcia zostały podparte  prezentacją multimedialną zawierająca między innymi zdjęcia organów ludzkich osób uzależnionych o tytoniu. Podczas prelekcji podkreślano, że najlepszym sposobem za rzucenie palenia jest – NIE ZACZYNAĆ.

Pani Ola przedstawiła młodzieży problem uzależnień od strony odpowiedzialności karnej. Wyjaśniła takie pojęcia jak demoralizacja, nieletni sprawcy czynów karalnych oraz to, jakie konsekwencje prawne ponoszą młodzi ludzie sięgający po zabronione substancje. Policjantka omówiła szczegółowo obowiązujące regulacje prawne dotyczące  palenia tytoniu, w tym także e-papierosów.

Na zakończenie, nowe panie ,,nauczycielki” obejrzały prace plastyczne wykonane przez młodzieży na temat szkodliwości palenia tytoniu.   

Spotkanie zostało zaplanowane w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia.

 

  • Szkoła Podstawowa w Przepałkowie. Wspólne zdjęcie  z uczniami, policjantką oraz Panią z sanepidu.
  • Policjantka stoi przed uczniami, zwrócona jest do nich twarzą. Uczniowie siedzą w ławkach. W tle wyświetlana jest prezentacja multimedialna.
  • Klasa szkolna. uczniowie siedzą w ławkach. Policjantka stoi przed nimi. Po lewej stronie, przy oknie stoi przedstawiciel sanepidu. W tle wyświetlana jest prezentacja multimedialna .
Powrót na górę strony