Wiadomości

Weekend pod znakiem nagannego stanu trzeźwości kierujących

Data publikacji 07.11.2022

W miniony weekend sępoleńscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy na "podwójnym gazie" prowadzili swoje auta. Jeden z nich podjął próbę ucieczki.

W piątek ( 4 listopada br.) rano o godzinie 8:00 w miejscowości Sępólno Kraj. patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka mieszkańca Sępólna Kraj., który kierował motorowerem. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielę (6 listopada br.), tuż przed godziną 18:00 w miejscowości Iłowo gm. Sępólno Kraj. Patrol sępoleńskiej „drogówki”, otrzymał zgłoszenie o przewróconym motorowerze wraz z nietrzeźwym kierującym. 45-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w niedzielę (6 listopada br.) w godzinach wieczornych, w miejscowości Zboże gmina Sępólno Krajeńskie policjanci ruchu drogowego chcieli przeprowadzić kontrolę kierującego fordem, ponieważ mieli podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci wydali polecenie do zatrzymania, jednak kierowca zaczął uciekać. Wobec czego policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe, jedynie cały czas przyspieszał, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Po przejechaniu kilku kilometrów kierujący nie zapanował nad pojazdem wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Uciekinierem okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, który był pijany. Badanie wykazało, że w organizmie miał ponad promil alkoholu. Ponadto stworzył zagrożenie dla pasażera, który z nim jechał. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Teraz 33-latek,będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami, albowiem za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sępoleńska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg  jest priorytetem Policji. Bardzo ważne jest współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! O takim fakcie możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji ( również anonimowo), dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

Pamiętajmy! Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu.

Powrót na górę strony