Wiadomości

Wstępne podsumowanie policyjnych działań „Wszystkich Świętych” w powiecie sępoleńskim

Data publikacji 02.11.2022

​​​​​​​Policyjna akcja związana z dniem „Wszystkich Świętych” rozpoczęła się w piątek 28 października i potrwa do dzisiaj do godziny 22. Nad bezpieczeństwem na drogach przez ten czas czuwają sępoleńscy policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy innych pionów. Ze wstępnych posumowań wynika, że przez ten czas na terenie powiatu sępoleńskiego doszło do kilku niegroźnych kolizji oraz zatrzymano jedna nietrzeźwą rowerzystkę.

W tym roku policyjna akcja  „Wszystkich Świętych” na drogach w całym kraju została zaplanowana w dniach od 28 października do 2 listopada. Przez pięć dni policjanci na terenie powiatu sępoleńskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób, które odwiedzały groby swoich bliskich. Przez cały świąteczny okres w rejonach cmentarzy mundurowi kierują ruchem i czuwają nad bezpieczeństwem zarówno kierujących, jak i pieszych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, kontrolują stan techniczny pojazdów oraz badają trzeźwość kierujących. Ze wstępnych posumowań mundurowych wynika, że nie doszło do żadnego wypadku na drodze. Policjanci odnotowali łącznie 5 kolizji  drogowych.

W trakcie działań mundurowi zatrzymali jedna nietrzeźwą rowerzystkę. 62-letnia mieszkanka pow. sępoleńskiego została przyłapana na jeździe w stanie nietrzeźwości w niedzielę (30.10.22) na ulicy Wyzwolenia w Więcborku. Kobieta miała w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu.

Policyjne działania prowadzone będą jeszcze dzisiaj do godziny 22:00. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

  • Policjant ruchu drogowego stoi przed drogą. Jest późny wieczór. Po jego lewej stronie stoi zaparkowany policyjny radiowóz.
  • Policjanci patrolują rejon cmentarza w Sępólnie Krajeńskim. Dookoła nich groby zmarłych.
  • Policjanci patrolują rejon cmentarza w Sępólnie Krajeńskim. Dookoła nich groby zmarłych.
Powrót na górę strony