Wiadomości

Lekcja o odpowiedzialności karnej z sępoleńskimi uczniami

Data publikacji 31.10.2022

​​​​​​​Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim cyklicznie spotykają się w szkołach z  młodzieżą w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Funkcjonariusze rozmawiają o problemach związanych z demoralizacją, przestępczością nieletnich i cyberzagrożeniach. Tym razem przeprowadzili taką lekcję w Szkole Podstawowej nr.1.

Sępoleński asystent do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich asp. szt. Aleksandra Bratz wraz z dzielnicowym sierż. szt. Wojciechem Fertykowskim odwiedzili uczniów  jednej  z miejscowych szkół podstawowych, by porozmawiać z nimi o agresji i przemocy w szkole i poza nią. Omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące negatywnych relacji rówieśniczych. Funkcjonariusze uświadamiali młodzieży, czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć po złamaniu przepisów prawa.

Zwrócono uwagę na skutki niewłaściwego korzystania z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz omówili kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych.

Stróże prawa przypomnieli również, że nauczyciel w świetle prawa jest funkcjonariuszem publicznym i w trakcie prowadzenia przez niego zajęć, wszelkie znieważanie, obrażanie czy groźby pod jego adresem są karalne.

Tego rodzaju spotkania, prowadzone przez sępoleńskich mundurowych w szkołach, maja na celu  uświadomienie uczniom, że życie wolne od agresji i przemocy pozwala na unikniecie wielu życiowych tragedii i kolizji z prawem.

  • Klasa szkolna. Policjant wraz z policjantka stoją pod oknem. Przed nimi w ławkach siedzą uczniowie.
  • Klasa szkolna. Policjant wraz z policjantka stoją pod oknem. Przed nimi w ławkach siedzą uczniowie.
  • Klasa szkolna. Policjant wraz z policjantka stoją. Przed nimi w ławkach siedzą uczniowie i słuchają prelekcji.
Powrót na górę strony