Wiadomości

Nietrzeźwy, z cofniętymi uprawnieniami przewoził dziecko

Data publikacji 28.10.2022

​​​​​​​Policjanci z Więcborka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volvo. 35-latek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo w pojeździe wiózł swoje 6-letnie dziecko. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Mimo wielu apeli oraz licznych działań prewencyjno-kontrolnych w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierowców. W czwartek (27.10.22) więcborscy policjanci patrolując miasto, zatrzymali na ulicy Pocztowej do kontroli drogowej kierowcę volvo. Autem oprócz 35-letniego kierowcy, podróżowało także jego 6-letnie dziecko. Już w trakcie rozmowy policjanci wiedzieli, że mężczyzna nie będzie mógł kontynuować dalszej jazdy jako kierowca. Po zbadaniu stanu trzeźwości, urządzenie wykazało, że ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne jego przewinienie. Podczas sprawdzania 35-latka w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień. Za takie postępowanie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Natomiast dziecko, całe i zdrowe, trafiło pod opiekę mamy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony