Wiadomości

Dzielnicowi odwiedzili dzieci w Zalesiu

Data publikacji 24.10.2022

​​​​​​​Sępoleńscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Podczas spotkania mundurowi opowiadali o swoim zawodzie oraz rozmawiali z uczniami o zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zadowolenie z policyjnej wizyty, widać było na dziecięcych twarzach.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim w piątek (21.10.22) gościli u najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu (gmina Sępólno Krajeńskie). Podczas wizyty mundurowi opowiedzieli o swoim zawodzie i zaprezentowali uczniom podstawowe elementy wyposażenia funkcjonariusza do służby. Kajdanki, tarcza do zatrzymywania pojazdów, alkotest czy  kamizelka kuloodporna, to tylko niektóre rzeczy, które mogli z bliska zobaczyć najmłodsi. W dużym zainteresowaniu maluchów znalazł się także policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zaprezentowali jego wnętrze, a także zaprosili dzieci kolejno do środka. Kolejną część spotkania mundurowi poświęcili tematyce związanej z bezpieczeństwem w drodze do szkoły oraz podczas czasu wolnego od zajęć szkolnych. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo pieszego oraz na prawidłowe zachowania tych uczestników ruchu drogowego, w rejonie przejść dla pieszych. Podczas spotkania policjanci zachęcali młodzież do korzystania z odblasków. Apelowali, żeby w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drodze zmieniają się warunki, dzieci korzystały z odblasków, nie tylko po zmroku, ale też w ciągu dnia.

Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali wszystkim dzieciom opaski odblaskowe.

  • Plac przed Szkoła Podstawowa w Zalesiu. Dzieci odpadają z bliska policyjny radiowóz. Cześć dzieci znajduje się wewnątrz radiowozu, a druga cześć stoi przed pojazdem. Policjant siedzi na miejscu kierowcy.
  • Plac przed Szkoła Podstawowa w Zalesiu. Dzieci odpadają z bliska policyjny radiowóz. Policjant otwiera miejsce gdzie przewożeni są w radiowozie osoby zatrzymane. Dzieci stoją przed nim i uważnie go słuchają.
  • Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Uczniowie stoją na materacach i oglądają sprzęt policyjny.
  • Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Jeden z uczniów pozuje do zdjęcia w policyjnej czapce.
  • Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Jeden z uczniów pozuje do zdjęcia w kamizelce kuloodpornej.
  • Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Zalesiu. Dwóch policjanci rozdaje opaski odblaskowe.
Powrót na górę strony