Wiadomości

„Zawody naszych rodziców”- poznajemy pracę policjanta

Data publikacji 21.10.2022

Sępoleńskich policjantów odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim. Wizyta została zaplanowana w ramach cyklu spotkań z rodzicami w ich miejscu pracy. Najmłodsi oprócz pogadanki na temat bezpieczeństwa, mieli okazję poznać tajniki pracy stróżów prawa oraz zobaczyć od środka jak wygląda policyjne więzienia.

Wczoraj (20.10.22) sępoleńską komendę odwiedzili uczniowie z klasy 2 A z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim. Spotkanie zaplanowano w ramach cyklu spotkań pn.,,Zawody naszych rodziców”. Tata jednej z uczennic jest funkcjonariuszem wydziału kryminalnego,  dlatego też cała klasa miała okazję z bliska przyjrzeć się zawodowi  policjanta. Wycieczką  rozpoczęto od zwiedzania pomieszczenia dla osób zatrzymanych, czyli tzw. ,,policyjnego aresztu”. To miejsce wzbudza w dzieciach zawsze dużo wyobraźni, co za tym idzie, pojawiają się wówczas pytania, chociażby typu: ,,Czy zobaczymy złodzieja?, a czy ktoś stąd uciekł…?”.

Następnie, mali goście udali się do budynku wydziału kryminalnego gdzie pani policjantka przeczytała im książkę pt. ,,Na ulicy”, opowiadającą o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy tej okazji, przypomniano dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na ich kontakty z nieznajomymi oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Podczas dalszej pogadanki dzieci dowiedziały się jak wygląda służba w Policji oraz czym zajmują się policjanci z poszczególnych wydziałów. Część z uczniów miała okazję założyć na siebie policyjny sprzęt przeciwuderzeniowy, wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas zabezpieczania np. meczy piłki nożnej.

Ogromną atrakcją wycieczki okazał się pokaz pracy technika kryminalistyki, podczas którego, dowiedziały się między innymi  jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa oraz z piór, jakiego ptaka wykonany jest pędzel do ujawniania śladów linii papilarnych. Każdy z obecnych na pamiątkę otrzymał odcisk własnej dłoni umieszczony na kartce papieru.

Na zakończenie wizyty dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie z policjantami oraz z uśmiechem pomaszerowały do miejscowych strażaków, by bliżej poznać również i ich pracę.

  • Świetlica w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Wspólne zdjęcie uczniów z policjantami.
  • Policyjny areszt. Dzieci oglądają wnętrze celi.
  • Świetlica w KPP w Sępólnie Krajeńskim. Policjantka stoi przed dziećmi i opowiada o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci siedzą w ławkach.
  • Dziewczynka ma ubrany sprzęt przeciwuderzeniowy. Pozuje do zdjęcia.
  • Policjant-technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy. wokół niego stoją dzieci.
  • Uczeń ma ubrany sprzęt przeciwuderzeniowy. Pozuje do zdjęcia.
Powrót na górę strony