Wiadomości

Spotkanie z seniorami w ,,Słonecznej”

Data publikacji 22.07.2022

St. asp. Małgorzata Warsińska oraz sierż. sztab. Wojciech Fertykowski, odwiedzili sępoleńskich seniorów. W czasie spotkania policjanci przekazali informacje o zagrożeniach czyhających na osoby starsze ze strony oszustów. Poruszyli również tematy innych niebezpieczeństw, z którymi mogą spotkać się na co dzień, zarówno w domu jak i w miejscu publicznym.

W restauracji ,,Słoneczna” w Sępólnie Krajeńskim, odbyło się wczoraj (21.07.22) spotkanie z okolicznymi seniorami. W spotkaniu z policjantami wzięło udział około 80 osób. Podczas wizyty, mundurowi omówili wiele zagadnień m.in. jak nie stać się ofiarą przestępstwa. W głównej mierze przypominali o nadal funkcjonujących metodach oszustw na tzw. wnuczka lub policjanta zaznaczając, że sprawcy wymyślają coraz to nowsze sposoby oszustw i manipulacji seniorami. Stróże prawa podkreślali, że prawdziwi policjanci nigdy nie angażują obywateli w swoje działania, a tym bardziej nigdy nie proszą ich o przekazanie pieniędzy. Mundurowi w czasie spotkania zaapelowali, aby każdy otrzymany telefon w sprawie podania swoich danych personalnych, numeru rachunku bankowego, czy przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy był sygnałem dla seniorów, że może dojść do oszustwa. W każdej takiej sytuacji należy natychmiast powiadomić policję i najbliższych. Przedstawiciele sępoleńskiej Policji przestrzegali także przed różnego rodzaju kradzieżami, a szczególnie jak uchronić się przed tzw. „kieszonkowcem”.

Funkcjonariusze przypomnieli również, o możliwości korzystania z dostępnych w internecie narzędzi ułatwiających kontakt z Policją takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, gdzie również można zgłosić niepokojące sytuacje, a kontakt z dzielnicowym jest dużo łatwiejszy.

Takie spotkania są potrzebne, gdyż nie znamy dnia, ani godziny kiedy oszuści zaatakują. Dlatego pamiętajcie, aby rozmawiać z seniorami czy też osobami samotnymi o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.

Z uwagi na panujące w ostatnich dniach upały, policjanci apelowali także, aby seniorzy zawsze pamiętali o swoim zdrowiu. Gdy temperatury powietrza na dworze są zbyt wysokie, najlepiej unikać słońca, a przede wszystkim należy  pamiętać o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości wody.

  • Pomieszczenie w restauracji "Słoneczna". Po prawej stronie stoi policjant. Na wprost, w oddali przy stolikach stoją seniorzy.
  • Sala w restauracji ,,Słoneczna ". Na wprost ustawiony został rząd stolików przy którym od lewej strony siedzi policjantka, a następnie uczestnicy spotkania.
  • Sala w restauracji słoneczna. Wszyscy uczestnicy spotkania stoją przy stolikach. Po prawej stronie stoi ustawiony tyłem policjant w umundurowaniu.
    Spotkanie z seniorami w ,,Słonecznej”
Powrót na górę strony