Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 22.02.2021

Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Między 22, a 28 lutym 2021 r. każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę m.in. do adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, policjantów, czy kuratorów sądowych i komorników. W działania włączają się również sępoleńscy policjanci.

W dniach 22-28 lutego obchodzony jest "Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem", który związany jest z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ideą tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane przez różnego rodzaju instytucje zaangażowane w akcję.

W związku z tym informujemy, iż w dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku  w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Kościuszki 8 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Osoby zainteresowane zapraszamy w godzinach od 7:30 do 15.30.

Dyżury pełnić będą również policjanci w Posterunkach Policji w Więcborku oraz Kamieniu Krajeńskim w godzinach urzędowania.

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/