Podpisano porozumienie o utworzeniu klasy policyjnej - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Podpisano porozumienie o utworzeniu klasy policyjnej

Data publikacji 19.02.2021

W czwartek nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim, a miejscowym Liceum Ogólnokształcącym. Porozumienie dotyczy utworzenia pierwszej w powiecie sępoleńskim klasy o profilu policyjnym.

Wczoraj(18.02.21) w samo południe podpisano porozumienie pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim, Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim w sprawie utworzenia klasy tzw. "policyjnej". Podpisy pod dokumentem złożyli Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim  inspektor Paweł Zawada, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Tomasz Cyganek  oraz starosta sępoleński Jarosław Tadych.

Podpisane porozumienia określa zasady współpracy policjantów i uczniów klasy o profili policyjnym prowadzonych w szkole na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży szkolnej.

Założeniem stron porozumienia jest stworzenie takich warunków kształcenia, które w sposób najbardziej realistyczny i profesjonalny pozwolą uczniom klasy policyjnej zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz posiąść niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną związaną z tym zagadnieniem.

Program klasy policyjnej ma pomóc przygotować się uczniom, którzy w przyszłości będą chcieli zostać funkcjonariuszami policji do przyszłych egzaminów kwalifikujących do służby w Policji.

 

  • Na zdjęciu od lewej strony siedzi Komendant sąpoleńskiej Policji insp. Paweł Zawada, Rektor KPSW w Bydgoszczy  dr Helena Czakowska, Posłanka na Sejm RP  Ewa Kozanecka ora Starosta Sępoleński Jarosław Tadych. Komendant i Rektor podpisują porozumienie.
  • Na zdjęciu od lewej strony stoi dyrektor Liceum Ogólnokształcącego,  Komendant sąpoleńskiej Policji insp. Paweł Zawada, Rektor KPSW w Bydgoszczy  dr Helena Czakowska, Posłanka na Sejm RP  Ewa Kozanecka oraz Starosta Sępoleński Jarosław Tadych. Wszyscy w ręku trzymaja podpisane porozumienia.
  • Na zdjęciu przemawia inspektor Paweł Zawada. Po lewej stronie komendanta stoi Starosta Sępoleński, natomiast po prawej rektor uczelni dr Helena Czakowska oraz posłanka na Sejm Ewa Kozanecka.