Wiadomości

Cztery tomy publikacji „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” trafiły do powiatu tucholskiego.

Data publikacji 12.02.2021

W środę w tucholskiej komendzie odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono książkę „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego. Przekazane książki są wyrazem podziękowania za wsparcie przy tworzeniu publikacji.

W minioną środę (10.02.21) Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada, podziękował osobiście trzem mieszkańcom powiatu tucholskiego za pomoc oraz przekazane materiały, które przyczyniły się do wydania publikacji „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” .  

Podczas spotkania, które odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, insp. Paweł Zawada,  w ramach podziękowania za okazaną współpracę, wręczył  książki dwóm mieszkankom powiatu tucholskiego, z których jedna jest członkiem rodziny jednego z wspomnianych w publikacji policjantów. Egzemplarz publikacji trafił także na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi , podinsp. Wiesława Gapy.

Jeden tom publikacji, po spotkaniu trafił do mieszkańca Tucholi, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniu w tucholskiej komendzie.

Dla przypomnienia,  publikacja autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego ukazała się w grudniu 2020 roku. Jest to książka opisująca losy policjantów naszego województwa poległych i zamordowanych w okresie dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej.

Autorzy mają nadzieje, że wydanie publikacji „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” przyczyni się do przywrócenia pamięci o bohaterskich policjantach Policji Państwowej.

  • Wspólne zdjęcie insp.Pawła Zawady z osobami, którym wręczone zostały książki
  • Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim wręcza książkę jednej z mieszkanek powiatu tucholskiego
  • Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim wręcza książkę jednej z mieszkanek powiatu tucholskiego
  • Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim wręcza książkę Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi