Uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Uciekał, ponieważ nie miał prawa jazdy

Data publikacji 14.01.2021

W Sępólnie Krajeńskim policjanci zatrzymali 23- latka, który nie mając prawa jazdy jeździł samochodem. Sępolanin odpowie nie tylko za brak uprawnień, ale również za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w środę (13.01.21) przed godziną 21:00. Policjanci sępoleńskiej drogówki, na ulicy Hallera w Sępólnie Krajeńskim, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego daewoo. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. Do pościgu przyłączyły się również pobliskie patrole. W pewnym momencie, na jednej z ulic uciekinier stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, a dalszą ucieczkę kontynuował na własnych nogach. Nie zdołał jednak daleko uciec, ponieważ na jednej z pobliskich ulic zatrzymał go policyjny patrol. Stróże prawa wylegitymowali kierowcę i sprawdzili go w policyjnych systemach. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za brak prawa jazdy, ale także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.