Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester 2020 - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester 2020

Data publikacji 24.12.2020

Przed nami Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester 2020, które wprowadzą nas w kolejny rok kalendarzowy. Dla sępoleńskich policjantów jest to czas wzmożonych działań kontrolnych. Mundurowi sprawdzać będą trzeźwość kierowców podróżujący naszymi drogami oraz zwracać będą szczególna uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscach niedozwolonych.

Niebawem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Nawał obowiązków, przygotowań, ciągły pośpiech nie są naszymi dobrymi doradcami. Zadbajmy o to, aby Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok były czasem przepełnionym radością. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas i naszych najbliższych od niepotrzebnych stresów:

1. przestrzegajmy ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii,

2. zwracajmy uwagę na nasze torebki, portfele, czy sprawunki podczas pobytu w sklepach,

3. dokonując zakupów w sieci pamiętajmy o tym, aby sprawdzić naszego sprzedającego, nie dajmy nabrać się na różnego rodzaju sztuczki internetowych złodziei, którzy wykorzystując narzędzia internetowe będą prosić o podanie danych naszych kart płatniczych, bądź dostępu do rachunku bankowego,

4. kierujmy się zasadą „lepiej dwa razy sprawdzić” zanim podejmiemy dotkliwe decyzje finansowe,

5. zadbajmy o bezpieczeństwo naszych domów, mieszkań podczas naszej nieobecności,

6. wybierając się w podróż zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz pasażerów, w szczególności tych najmłodszych. Przygotujmy auto tak, aby podróż przebiegła bezproblemowo i bezstresowo. Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu!

7. chcąc uniknąć mandatu karnego pamiętajmy również, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem.

 

W okresie świąteczno-noworocznym na ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli, aby  czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych oraz mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Mundurowi będą zwracać uwagę na osoby spożywające alkohol w miejscach do tego zabronionych, a  badania trzeźwości kierowców będą nieodłącznym elementem każdej kontroli drogowej.